המעצבים שלנו


נשירת שיער תופעה טבעית – המשך מאמר

40% מהגברים בישראל מראים סימני נשירה או התקרחות כבר אחרי גיל 20 ואילו אצל נשים התופעה פחות נפוצה ורק 25% מהנשים מתחת לגיל 40 מראות סימנים של נשירה . נשירה אצל נשים שונה מנשירה אצל גברים. נשירת שיער אצל נשים יכולה גם להיגרם משימוש במשחות שיער שונות ובנוסף לכך אצל נשים היא אחידה על פני כל הקרקפת והיא גורמת לירידה בכמות השיער ולמראה שיער דליל , אצל נשים קשה למצוא אזורים קרחים לגמרי אלא רק אזורים דלילים בשיער. נשירת אצל גברים אינה אחידה על פני כל הקרקפת והיא מתרחשת כל פעם באזור אחר, נשירה אצל גברים גורמת להתקרחות והפסקה מוחלטת של צמיחת זקיקי שיער באזור מסוים בקרקפת.

נשירת שיער אצל נשים וגברים

ישנם כיום דרכים שונות לטיפול בבעיה

1. תרופות הורמונליות שונות – הגישה הנפוצה לטיפול בבעיה היא שימוש בתרופות שמאפשרות מניעה חלקית של יצור הורמון ה-DHT שהוא ההורמון הגברי הפוגע בצמיחת זקיקי שיער חדשים.
2. טיפול בבעיה באמצעות תכשירים קוסמטיים שונים – ניתן למצוא היום חברות שונות המייצרות תכשירים קוסמטיים שונים המיועדים להאט ולצמצם את התהליך.

3. רפואה האסטטית -ככל שהרפואה האסטטית מתקדמת והטכנולוגיות הרפואיות הופכות להיות מתקדמות יותר כך יש סיכוי גבוה יותר למציאת פתרון לבעיה, כבר היום ישנם טיפולים רפואיים אסטטיים כמו השתלת שיער או הוספת שיער שמספקים פתרון חלקי או מלא לבעיה של נשירת שיער, מבלי שנזדקק לקבל תרופות כלשהן.