המעצבים שלנו


נשירת שיער תופעה טבעית – חלק ראשון

נשירה היא תופעה טבעית שמתרחשת אצל כל בני האדם מאז ומעולם. נשירה אצל גברים שונה מנשירת שיער אצל נשים. היא נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים משום שהיא קשורה להורמון הגברי הנקרא DHT , ככל שההורמון הזה דומיננטי יותר בגופנו כך הסיכוי לנשירה הוא גבוה יותר. נשירה מתחילה כאשר כמות זקיקי השיער הצומחים אינה שווה לכמות השערות הנושרות מראשנו מדי יום. האדם המודרני של המאה ה-21 מייחס חשיבות רבה לאסטטיקה וטיפוח ולכן יש ביקוש גדול לטיפולים לבעיה. היא בעיה שיש לה השלכות נפשיות שונות , אדם הסובל מהבעיה מאבד מהבטחון העצמי שלו ויש לו ירידה בדימוי העצמי שלו, כיום כאשר כולנו רוצים להיות יפים ומטופחים בעיה של נשירה תופסת מקום משמעותי בחיינו.

נשירת שיער טיפול טבעי

הגורמים לתופעה הם:

1. גנטיקה והורמונים- אצל רוב האנשים הסובלים מבעיה של נשירת שיער הסיבה לכך היא סיבה של גנטיקה, צמיחת זקיקי שיער חדשים קשורה קשר ישיר להורמונים שיש בגופנו , אדם שיש לו גנטיקה הוא אדם שההורמונים הפוגעים בצמיחת זקיקי השיער אצלו הם חזקים במיוחד והם פוגעים במשך השנים בזקיקי השיער הצומחים ולבסוף אף גורמים להפסקה מוחלטת של צמיחת זקיקי השיער ואז מתחיל התהליך של נשירה או התקרחות.

2. לחצים נפשיים ומתח נפשי- אורח החיים המודרני הוא אורח חיים לא בריא, האדם המודרני שיש לו לחצים נפשיים ומתחים נפשיים רבים יכול לסבול מתהליך של נשירה שסיבותיו הן נפשיות.
3. תזונה לקויה- אורח החיים המודרני הביא לכך שיש לנו לעתים מצבים של תזונה לא מאוזנת , מחסור בויטמינים או מחסור בחלבונים מסוימים יכול להיות סיבה לתופעה.